Szkła ornamentowe

Szkło ornamentowe jest szkłem dekoracyjnym bezbarwnym lub barwionym w masie. To półprzezierne szkło uzyskuje się w procesie walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami. Na jednym z cylindrów znajduje się wygrawerowany wzór, który w procesie produkcji tłoczony jest na szkle.

Więcej ornamentów na zamówienie

Szkło ornamentowe znakomicie nadaje się do projektowania wnętrz rozświetlając je, dając zarazem poczucie prywatności. Szeroka gama wzorów, dopasowanych do wystroju pomieszczenia znajduje zastosowanie w ściankach działowych i przesuwnych, drzwiach i oknach.

Szkła dźwiękochłonne

Lärm ist ein unüberhörbares Problem unserer Zeit. Psychische und physische Störungen können häufig die Folge eines unzumutbaren Geräuschpegels sein. Durch den Einsatz von Schalldämm- Isolierglas kann diesem Problem wirkungsvoll begegnet werden. Schalldämmgläser wirken wie eine ‚Schallmauer’, die Übertragung von störenden Geräuschen wird deutlich reduziert.

Kontrola słoneczna

Linia produktów Stopsol stanowi wzorzec wśród szkieł z powłoką pirolityczną do kontroli słonecznej. Szkło Stopsol wyróżnia się znakomitymi właściwościami fotometrycznymi i energetycznymi. Krótko mówiąc, jest to szkło zaprojektowane, by zapewniać najwyższy komfort i cieszyć estetycznym wyglądem. Stopsol to szkło składające się tafli pokrytej po jednej stronie cienką przezroczystą powłoką z tlenków metali. Powłoka jest nakładana metodą pirolityczną w momencie, gdy szkło opuszcza piec. Powłoki pirolityczne odznaczają się wyjątkową trwałością.

 Dlatego też szkło Stopsol może być wykorzystywane w szybach pojedynczych, z powłoką skierowaną do wewnątrz lub na zewnątrz budynku, bez zmiany właściwości z upływem czasu. Dzięki bogactwu kolorów oraz dostępności trzech rodzajów powłok, Stopsol oferuje ponad 10 różnych rozwiązań estetycznych. Końcowy efekt wizualny zależy od podstawy (Clear, Grey, Bronze, Green, PrivaBlue, Dark Blue). Supersilver – szkło o srebrzystym, niebieskawym odbiciu, SilverLight – szkło o niższej refleksyjności i niebieskawym odcieniu), grubości i położenia powłoki.

 Jeśli powłoka znajduje się po zewnętrznej stronie szyby, na efekt wizualny będzie miało wpływ otoczenie budynku odbijające się w szybach o zwiększonej refleksyjności. Jeśli natomiast powłoka jest skierowana do wewnątrz, na wygląd będzie miał wpływ kolor szkła bazowego.